محل تبلیغات شما

سه گام سادهدر مسیر ثروت سازی

خودمان هم می‌دانیم، تیتر تا حدی گمراه‌کننده وتکراری است اما این سه گام با آن گام‌هایی که تاکنون خوانده و دیده‌اید تفاوتدارد. فهم این گام‌ها آسان اما پیروی از آنها بس سخت می‌نماید.

کدام گام‌ها؟!

اساسا ثروت‌سازی در این یک جمله خلاصه می‌شود:برای ثروت اندوزی در طول زمان، باید این سه کار را انجام داد:

1 )  باید به دستش بیاورید

پیش از اینکه شروع به پس‌انداز یا سرمایه‌گذاریکنید باید به فکر دست و پا کردن یک منبع درآمد درازمدت باشید. این منبع درآمد بایدآنقدر مطمئن باشد که پس از رفع نیازهای اساسی هنوز هم مقداری از آن برای ذخیرهکردن باقی بماند.

2 )  باید پس‌اندازش کنید

پس از اینکه به یک منبع درآمد مطمئن برای رفعنیازهای ضروری زندگی دست یافتید، به سراغ طراحی یک برنامه‌تر و تازه برای پس‌اندازپول‌های اضافی بروید

3 )  باید سرمایه‌گذاری‌اش کنید

وقتی اهداف ماهانه پس‌انداز خود را تعیین کردید،وقت سرمایه‌گذاری خردمندانه فرا‌می‌رسد.

پا گذاشتن در مسیر

گام اول: درآوردن پول کافی

پول درآوردن مرحله آغازین مسیر شمرده می‌شود، امابرای کسانی که به تازگی پای در مسیر ثروت می‌گذارند یا آنان که در مرحله‌گذار ازمسیرهای غلط به سمت راه درست هستند، بنیادی‌ترین مرحله کار است.

از خود بپرسید
آیا به اندازه کافی پولبرای پس‌انداز جمع کرده‌ام؟
آیا به اندازه‌ای کهباید برای پس‌انداز خوب هستم و مهارت دارم؟
آیا از این کار آنقدرلذت می‌برم که بتوانم در 40 یا 50 سال آینده هم به این کار ادامه دهم؟!

برای شروع دو نوع درآمد وجود دارد: درآمدهایی کهبه ازای شغل به دست می‌آیند و درآمدهایی که پنهان و مخفی هستند. درآمدهای به‌دستآمده از شغل همان درآمدی است که ما برای ادامه زندگی به آن نیاز داریم و درآمدهایپنهان آنهایی است که از سرمایه‌گذاری‌ها به‌دست می‌آیند. آنهایی که در ابتدای راهشغلی یا در آستانه دگرگونی در کار خود هستند، می‌توانند به چهار نکته برای داشتنمنبع درآمدی خوب توجه کنند: کاری که از آن لذت می‌برند، کاری که در آن مهارت کافیدارند، کاری که پول خوبی داشته باشد و آگاهی به روش‌های ماهر شدن در کار چه بهلحاظ آموزشی و چه در سایر ابعاد.

گام دوم: داشتن پس‌انداز کافی

داشتن پول کافی به معنای داشتن زندگی خوب است اماتضمین داشتن پس‌انداز کافی نیست. پس کجای کار می‌لنگد؟ لنگیدن کار تنها به یک دلیلمی‌تواند باشد: خواسته‌های تان از بودجه‌ای که در اختیار دارید فراتر برود. برایبیشتر کردن بودجه یا برنامه‌ریزی بودجه‌ای می‌توانید از این مراحل گذر کنید:

1 )  به مدت یک ماه هزینه‌های خود رابنویسید

البته گاهی تنها نوشتن هزینه‌ها کافی نیست. مخارجخود را دسته‌بندی کنید تا بدانید در کدام بخش بیشتر خرج دارید.

2 )  به خواسته‌هایتان رژیم لاغری بدهید

میان خواسته با نیاز تفاوت وجود دارد. این تفاوترا درک کنید. نیاز به غذا، سرپناه و لباس بدیهی است اما برخی خواسته‌ها به مرورزمان به نیاز تبدیل می‌شوند. به‌عنوان نمونه هر روز ناهار خوردن در رستوران یا محلکار می‌تواند به دو روز در هفته کاهش یابد. به همین سادگی منبعی برای پس‌انداز به‌دستمی‌آید.

3 )  خود را با تغییر نیازها سازگار کنید

گاهی پیش می‌آید که برخی نیازها در طول زمانتغییر یافته و کمتر یا بیشتر از بودجه‌ای که برای‌شان در نظر گرفته شده، خرج برمی‌دارند.خود را با این‌گونه ناهماهنگی‌ها هماهنگ کنید.

4 )  یک بالش نرم، یک خیال راحت

آدمیزاد است دیگر، از آینده خود و رخدادهای پیش‌بینینشده خبر ندارد. به همین دلیل هدف‌تان باید این باشد که ثروتی معادل حدود سه تا ششماه خرج روزانه‌تان را پس‌انداز داشته باشید. این پس‌انداز در روزهای مبادا مثل ازدست دادن شغل یا بیماری به یاری‌تان خواهد آمد.

گام سوم: گزینش مسیر درست برای سرمایه‌گذاری

تاکنون هم پول کافی درآورده‌اید و هم پس‌اندازمناسب دارید. خب حالا وقت یک سرمایه‌گذاری محافظه کارانه است. نه! اشتباه نکنید.اگر می‌خواهید سرمایه‌ای قابل ملاحظه داشته باشید، باید ریسک آن را به جان بخرید. خرید سهام روش خوبی است. ابتدا موقعیتخود را ارزیابی کنید. اهداف ریسک کردن و میزان بازگشت سرمایه را بسنجید. سپسبهترین جا را برای اختصاص دادن سرمایه برگزینید. در این مسیر از م باکارشناسان مالی غافل نشوید. تخصیص سرمایه باید با ت سرمایه‌گذاری‌تان هماهنگباشد. در نهایت تنوع در سرمایه‌گذاری را فراموش نکنید. به سبک‌ها و در سطوحگوناگون سرمایه‌گذاری کنید. اگر یک روش نتیجه چندان خوبی نداشت، می‌توانید به سبکیا سطح دیگری که در آن سرمایه‌دارید امیدوار باقی بمانید.

و نتیجه اینکه.

ثروت‌سازی در طول زمان بستگی به گذر موفقیت‌آمیزاز سه مرحله درآمد کافی، پس‌انداز درصد کافی از درآمد و سرمایه‌گذاری درست پس‌اندازدارد. گام گذاشتن در این مسیر با داشتن یک برنامه‌ریزی اندیشمندانه و اجرای دقیق وهوشیارانه این برنامه امکان‌پذیر است. یک سرمایه‌گذار زمانی می‌تواند به موفقیتخود به‌عنوان یک آدم ثروتمند بنازد که توانسته باشد از مسیر درست ثروت اندوزی کند.

 

بررسی برند عطر ادکلن شنل-چنل-Chanel

بیست قانون طلایی برایان تریسی

40 نکته کلیدی از سخنان برایان تریسی

پس‌انداز ,یک ,کار ,مسیر ,گام ,سرمایه‌گذاری ,خود را ,که در ,برای پس‌انداز ,در مسیر ,منبع درآمد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
raidelata صبر ایوب تست کد ها دلنوشته های تنهایی من blubgumisni Christopher's receptions خاک ارجمند سایت تخصصی قناری اسلامشهر SoVmdizkdnzocn Larry's life